Technika

Burgaflex wspiera klienta nie tylko dostarczając swoje produkty, dając także właściwe rady i wsparcie techniczne, co jest dla naszej firmy najwyższym priorytetem. Dzięki dobrze wyposażonemu działowi technicznemu i jakości jesteśmy w stanie dostarczyć klientom produkty dostosowane do ich specyficznych potrzeb.

Od początku projektu Burgaflex doradza klientom, aby uczynić cały proces najbardziej efektywnym. Bazujemy na projektach klientów bądź na próbkach dostarczanych przez klienta.

W procesie projektowania opieramy się na światowych normach jak i specyfikacji Burgaflex. Modele 3D mogą być tworzone przez naszych inżynierów w systemie CAD w najbardziej popularnych formatach. Możliwe jest też bazowanie na makietach, próbkach dostarczanych przez klientów. Przy pomocy urządzeń pomiarowych możemy zdjąć wymiary z próbek i zbudować model 3D.

Laboratorium

Aby utrzymać reputację naszych produktów oraz samej firmy, mamy w pełni wyposażoną nowoczesną pracownię w naszym zakładzie w Holandii. Laboratorium wykonuje testy ciśnieniowe w wodzie za pomocą powietrza lub azotu, oraz helu. Burgaflex jest w stanie przeprowadzić wszystkie testy zgodnie z SAE J2064, naszą własną specyfikacją Burgaflex oraz wg. innych norm. Możemy również przeprowadzać test w komorze solnej, test czystości, wibracji i test wytrzymałości na rozciąganie.

W Australii Burgaflex ma dostęp centrum badań i testów chłodniczych i HVAC (COWiG). Obiekt jest w stanie przetestować komponenty systemów klimatyzacji i chłodniczych w różnych warunkach klimatycznych.

Jakość

Przy produkcji okuć, giętych rur i zespołów rur kierujemy się normą the ISO TS16949 I obowiązującymi normami jakości. Zakłady produkcyjne mogą z łatwością dostosować się do potrzeb rynku, niezależnie czy mówimy u o produkcji wielkoseryjnej czy prototypach. Jakość produkcji naszej firmy wychodzi naprzeciwko oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Odnosi się to zarówno do całości organizacji jak i poszczególnych pracowników. System zarządzania jakością w grupie Burgaflex pozwala na łatwą wymianę informacji pomiędzy zakładami produkcyjnymi.

0022317-EMS-ENGUS-RvA2

Zrównoważony rozwój

Burgaflex upewnia się że odpady produkcyjne są ograniczone do minimum. Odpady metalowe są zbierane i poddawane recyklingowi. Dbamy także o odpowiednie składowanie i usuwanie olejów i smarów. Ponadto nasza polityka koncentruje się na oszczędność energii. Podczas audytów zewnętrznych u dostawców dbałość o środowisko zwraca naszą szczególną uwagę, jest ona ważna w całym łańcuchu biznesowym . Naszym celem jest ograniczenie emisji CO2 do minimum.

Historia Firm

Firma Burgaflex została założona 1 października 1984 przez Pana van Gastel i Pana van Tilburg, którzy pracowali dla amerykańskiej firmy Stratoflex Inc. w Roosendaal. Firma ta produkowała węże hydrauliczne dla przemysłu motoryzacyjnego i lotnictwa a także okucia o szeregu zastosowań. Firma Burgaflex w Holandii zlokalizowana jest od 1984 r. dokładnie w tym samym miejscu.

Przez lata Burgaflex opracował własne zakłady produkcyjne dla hydraulicznych i klimatyzacyjnych okuć i rur. Coraz większe wymagania producentów w dziedzinie przewodów klimatyzacyjnych i zespołów węży i okuć, doprowadziło do dalszego rozwoju gamy produktów Burgaflex. Program rozwoju poszerzono o przewody olejowe, grzewcze i hamulcowe. W roku 2010 przejęliśmy ogólne zarządzanie firmą Burgaflex aby poprowadzić ją do dalszego rozwoju. Z 8 oddziałami na całym świecie jesteśmy na dobrej drodze.